Fuck off reality !?!!

Padawan buraya gel dediğinde ne diyo lan bu diye geçirdim içimden.
Yeni işe başlamışım ayağımda topuklu, deponun tekinde çarşamba-perşembe geziyorum.
Ha umut yok demişler benim için, bi bok olmaz bundan, değiştirsek mi ?? Değiştiremedi.
Sigara al bana dediğinde şaka yapıyor sanıp paketi uzattım. (öyle paylaşmam tanımadıklarımla özellikle geri kalanı alsın canımı yesin orası ayrı.)
Sen bundan sonra benim padawanımsın !
Ona göre davran !
Haddini bil, işi öğren.
Sert kayaya çarpmışım ki üniversite sonrası bir aile şirketinden "çok açık giyiniyorsun biz böyle biriyle çalışamayız" diye çıkartılmamın üzerinden 30 gün geçmemiş.
Uyum sağla, öğren, bil.
Bir nevi adamın amelesi oldum.
Utanmasa yemeğe gidince sen yedir diyecek.
Padawan aşağı, padawan yukarı durmadan bir şeyler yüklüyor beynimi sikti resmen.
Ha evet tam olarak böyle oldu.
Bu arada padavan nedir onu da bilmiyorum. *Hass.. bakışını görür gibiyim, bilmiyordum amk napim yani Cahildim evladım ! :D

***
Senin mülakatını kim yaptı ?
x Bey.
Onun yerinde olsam, seni bu işe almazdım.
Niye ki ?
(Sessizlik - Eş zamanlı süzmeler)
Lojistik sektöründe var olmak istiyorsan tırnağın kırılır, ojen çıkar, üstün başın tozlanır ve topuklu giymezsin.Görülen o ki sen pek uygun değilsin, ne mezunuyum demiştin ?
Beni yanlış anladın sanırım, başaramayacağım bir iş için yırtmam oramı buramı, madem bu işteyim kusura bakma bildiklerini bana öğreteceksin. İnsan kaynakları mezunuyum.
Boynuzsam kulağı da geçerim, yürürüm dedim.

Hay benim dilimi eşek arıları soksaydı, tırnağım değerli olsaydı, topuklu ayakkabılarımı çıkartmam deseydim mesela bok var gibi inatla lojistik olacak laan diye bağırdım resmen.

***
Günümüz

Sabah sabah sinirle, küfürler yağdırarak masamdayım. Masa dediğime bakma kıçımın üzerine oturamadım onun karşısında. Ya da böyle gerile gerile dolanmadım, yapamadım. Sürekli olarak bir karışıklık. Meraklı değilim böbürlenmeye ki kıçı kırık şu firmada hiç gerek yok. Kalkar bakılacak ne varsa ayarlarım da yeter arkadaş.
Yeter da ben de sen gibiyim, üstelik hatunum lan. Hani erkekler daha üstün ya senin becermen gerek bir şeyleri benim değil !!!?!!

Hatırlıyorum da Jedi F ebemi ağlatsa da gık demeden araştırıp sorunu çözüyordum. Şimdiyse peh !

Dipnot: Jedi F adamın dibidir. Ağzına sıçsa da, öğretir. Kimseyle böyle ilgilenmemiş söylemiş miydim ;)  bkz. Kalkan göt.

Müpte'

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Ara