Tabi Evlenmek Gerek !

Konsolunu bu model alırsın.
Tabi bence de onu yaptırmalısın.
Evlenince böyle durumlarda seni de göreceğiz.
Çocuğun olunca seni de görürüm.
Kocan isterse ne yapacaksın; mecbur yani kocan sonuçta.
.
.
.


Diye uzayan cümleler !
Ramazan bir yandan; evdeki misafir bir yandan; ona gayet havalı görünmek isteyen ailem bi yandan !
Yettiniz arkadaş.
Bir kadın bütün konuların sonunu evliliğe nasıl bağlar bilemiyordum.
Örnek görmedim bu kadar ama bu kadın şimdi bizim evde ve sürekli bana senin iyiliğin için senin iyiliğin için diyerek evliliği empoze etmeye çalışıyor.
Neymiş bu yaşta olmazsa sonrasında zorlanırmışım.
Evli değilim diye beni küçümserlermiş. Bana laf sokarlarmış.
Yahu ben sen miyim !
Yalnızım ve bundan zerre mutsuzluk duymuyorum !
Bana bu konuda laf söyleyecek biri varsa gelsin lafını dürüp dürüp uygun yerlerine yerleştireyim.

Toplamda 3 haftadır bu muhabbetlerle uğraşıyorum.
Aman müpte' yaşlı sonuçta kötü niyeti yoktur aman boşver desem de !
Annemin yerine geçmeye çalışıp her lafımızın arasına laf sokması son damla oldu.
Misafir saygım var ama Y E T E R !Müpte'

8 yorum:

 1. İşte en sevdiğim insan tipi. Böylelerinin gazına gelip evlenen nice insancık heba oldu:) Böyle teyzelerimiz yüzünden 'evleneyim de kurtulayım' diyen niceleri, evlendikten sonra yine bu teyzelerimizin 'çocuk ne zaman?' ısrarları ve çocuk iyidir nidaları arasında da çocuk yaptılar. Bitti mi? Tabiki hayır.. Bu sefer de '2.yi ne zaman yapacaksın? Bak ara verme yaşları yakın olsun iyi anlaşırlar, kardeş gibisi var mı?' gibi türlü sorulara maruz kaldılar.. Sonra mı? Evlilik kötü gidince de 'yavrum mutsuzsan ayrıl bak filancanın kızı da ayrıldı en güzelini yaptı, ne çekicen, ben yıllarca çektim de nooldu, aaahhh ahhh şimdiki aklım olsa evlenmezdim v.b.' cümlelerle insanı dumur ederler.. Sonu yok bunun Müpte.. Teyzeyle yarışa girme çarpılırsın Allah muhafaza:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. AyH bu ihtimal dur bi sn mupte düşüneMedi !?!1!
   Gaza gelip bu ihtimali düşünmedim zamanında kaçış yolu olarak yapmışlığım vardı ama akıllandm ya :) bu arada teyze gitti 😊 mutluyum ! Vuuu :))

   Sil
 2. ahh o laf sokmalar varya o laf sokmalar.. bundan 2 yıl kadar önce aynı durumdaydım. baskılardan mı eskiden aşık olduğum adamı tekrar bulduğumdan mı nedir bilmem 1 yıldır evliyim. tam sustu millet derken şimdi de

  çocuk ne zaman yapcaksınız
  ama bak yaşın geçiyor 30 oldun, daha çocuğun olmaz
  çocuksuz mu yaşıcaksınız
  çocuğun olmazsa kocan başkasını alır..

  tarzında baskılara maruz kaldım. anlayacağın yağmurdan kaçarken doluya tutuldum. işin kötü kısmı ya çocuğum olmazsa korkusunu artık iliklerime kadar yaşıyor olmam ve bir gün gerçekten çocuk yapmayı düşünürsem; bu çocuğum olmayacak korkusundan olacak. çocuğu gerçekten istediğimden değil.

  anlatmak istediğim; kulaklarını tıkayabilme özelliğin varsa bunu sonuna kadar kullan. bende yok o. keşke olsaydı da kullanabilseydim. içimden türlü kötü hisler geçirsem de dışarı çıkmıyor maalesef.

  çözümü nasıl mı buldum? artık görüşmüyorum kimseyle. özellikle aile ve yakın insanlarla. çünkü insana en büyük zararı en yakınındakiler veriyor.

  sevgiler müpte :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tıkalı kulaklar duyulmuyor hiç birşey sesler çok geliyor diye gereken her şey yapıldı :)

   Tavsiye için teşekkür ediyorum efenim mutlu kalalım hepimiz :)) **

   Sil
 3. Evliliğin benim görmediğim ne avantajı var ben bir türlü anlamadım. Bizim sokaktaki teyzeler diyordu sürekli "ee okul da bitti evlilik yakındır herhalde" diye de okul bitmesi neden benim evlenmem gerektiği anlamına geliyor? Çalışıp kariyer yapıcam belki ya da aklımda evlilik için özel biri yok ne diye illa olacak gibi konuşuyorlar aklım almıyor. Her şey bir kenara 5-10 yıllık ilişkim olsa bile evlilik istemiyorsam evlenmem yani onlara ne? Çok zor bu tiplerle uğraşmak ve Müpte'm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah cha'm !!
   Bu durumlara mazur kalan insanlar olarak dernek acmali onlara ne diyorum da bence iyilik yaptıklarını sanıyorlar ya da evlilik olsun da iki oynayalım diyorlar. Bence allah onlara akıl fikir versin :/
   O teyzelere sende takılma pehh ! :*

   Sil
 4. Yanıtlar
  1. Yok babamın didisinin didisi lady'm ve gitti biliyo musun suan suratıma sırıtma geldi vuu :)

   Sil

Ara